Úvodní stránka Vše o květinách Svatební kytice

Svatební kytice

SVATEBNÍ KYTICE a květinová dekorace


Kytice pro nevěstu, ale také květiny pro matky, družičky, pro tu, která svědčí, květy vyzdobená hostina – věnečky z myrty, orchideje na talířích, plátky růží na slavnostní tabuli….Tento voňavý doplněk se prostě nedá vynechat. I při jeho výběru by se mělo pamatovat především na styl svatby, typu nevěsty a potom teprve reagovat na trendy.
V současné době je asi nejvíc oblíbená malá baculatá vazba zvaná biedermeier, tóny bílé, velmi jemné pastelové a vždy akcent zelené, ale i pestré, barevné. Pro vyšší nevěsty se hodí i kytice dlouhé, přepadávající, kytice větší .Z květů jsou nejoblíbenější růže, kaly, lilie, alstromerie, tulipány, orchideje, gerbery, ale i méně známé např.exotické květy.
V podstatě platí ,že nevěsta by se měla při výběru kytice řídit barvou a střihem šatů, výškou postavy a třeba i barvou vlasů.
Nevíte, jaká svatební kytice by vás měla zdobit, až nastane Váš den D? Rozhodně by v ní neměly chybět vaše oblíbené květiny. Červené růže už drželo v ruce mnoho nevěst, a tak proč byste nemohla překvapit zajímavou kombinací nebo tvarem kytice? Vždyť nabídka řezaných květin je nepřeberná. Pokud chcete být originální nevěstou, nebojte se vybočit z řady a při volbě květinových doplňků zapojte trochu fantazie. Svatební vazba může být i velmi jednoduchá, a přesto bude působit exkluzivním dojmem. Pokud datum svatby připadá na letní měsíce, mohou snoubenci využít i letní kvítí.